API Delevan 105-681FS
105-681FS picture photo
Mfg. Part Number
105-681FS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680NH 395MA 620 MOHM
Datasheet Download
105-681FS.pdf
Availability of 105-681FS
QUANTITY
105-681FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105-681FS
Internal Part NumberEIS-105-681FS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance680nH
Tolerance±1%
Current Rating395mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)620 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant160MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105-681FS
Related Links105-, 105-681FS Datasheet, API Delevan Distributor
105-681FS Details Description
Related parts for 105-681FS
TRIAC SENS GATE 700V 1A 8DIL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 360K OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 20POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
15W 2X 12V DC INPUT 60-150V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST-NO 20A 277V datasheet.pdf
CONN FPC VERT 10POS 1MM PCB datasheet.pdf