Hittite (Analog Devices) 105361-HMC420QS16
105361-HMC420QS16 picture photo
Mfg. Part Number
105361-HMC420QS16
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD HMC420QS16
Datasheet Download
105361-HMC420QS16.pdf
Availability of 105361-HMC420QS16
QUANTITY
105361-HMC420QS16 Order Process
Ship out your order
Specifications of 105361-HMC420QS16
Internal Part NumberEIS-105361-HMC420QS16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeDownconverter
Frequency700MHz ~ 1GHz
For Use With/Related ProductsHMC420QS16
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105361-HMC420QS16
Related Links105361-H, 105361-HMC420QS16 Datasheet, Hittite (Analog Devices) Distributor
105361-HMC420QS16 Details Description
Related parts for 105361-HMC420QS16
FIXED IND 1.2UH 720MA 160 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC FPD-LINK 24BIT TX 56-TSSOP datasheet.pdf
IC TERMINATOR PROG DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 6A PPAK 1212-8 datasheet.pdf
FUSE 10A 125V ALARM IND NORM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 768KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
1800UF 350V 40X100MM 85C 10000H datasheet.pdf