Hittite (Analog Devices) 105811-HMC440QS16G
105811-HMC440QS16G picture photo
Mfg. Part Number
105811-HMC440QS16G
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
BOARD EVAL HMC440QS16GE
Datasheet Download
105811-HMC440QS16G.pdf
Availability of 105811-HMC440QS16G
QUANTITY
105811-HMC440QS16G Order Process
Ship out your order
Specifications of 105811-HMC440QS16G
Internal Part NumberEIS-105811-HMC440QS16G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeInteger N Synthesizer (RF)
Frequency10MHz ~ 1.3GHz
For Use With/Related ProductsHMC440QS16G
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105811-HMC440QS16G
Related Links105811-HM, 105811-HMC440QS16G Datasheet, Hittite (Analog Devices) Distributor
105811-HMC440QS16G Details Description
Related parts for 105811-HMC440QS16G
BOX ALUM GRAY 2.77"L X 2.25"W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 36POS 3A datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 6.35MM SQUARE datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE SKT datasheet.pdf
ROUTER HSPA WI-FI US ACCY KIT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf