API Delevan 105R-121H
105R-121H picture photo
Mfg. Part Number
105R-121H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120NH 830MA 140 MOHM
Datasheet Download
105R-121H.pdf
Availability of 105R-121H
QUANTITY
105R-121H Order Process
Ship out your order
Specifications of 105R-121H
Internal Part NumberEIS-105R-121H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance120nH
Tolerance±3%
Current Rating830mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105R-121H
Related Links105R, 105R-121H Datasheet, API Delevan Distributor
105R-121H Details Description
Related parts for 105R-121H
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC 2BIT LVL SHFT BUF/TXRX 16TDFN datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 177A datasheet.pdf
1G M29EW TSOP LF HL (F13) datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
RES 3 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO DGTL 15W 48HTSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 560PF 5KV N2200 AXIAL datasheet.pdf