API Delevan 105R-181H
105R-181H picture photo
Mfg. Part Number
105R-181H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM
Datasheet Download
105R-181H.pdf
Availability of 105R-181H
QUANTITY
105R-181H Order Process
Ship out your order
Specifications of 105R-181H
Internal Part NumberEIS-105R-181H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance180nH
Tolerance±3%
Current Rating710mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant405MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105R-181H
Related Links105R, 105R-181H Datasheet, API Delevan Distributor
105R-181H Details Description
Related parts for 105R-181H
CONN RECEPT 15POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
2MM MINI50 STR HDR 4POS OP B GRY datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
PUNCH CONNECTOR 50 PIN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.3V 4-USP datasheet.pdf