API Delevan 105R-391H
105R-391H picture photo
Mfg. Part Number
105R-391H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 585MA 280 MOHM
Datasheet Download
105R-391H.pdf
Availability of 105R-391H
QUANTITY
105R-391H Order Process
Ship out your order
Specifications of 105R-391H
Internal Part NumberEIS-105R-391H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance390nH
Tolerance±3%
Current Rating585mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant185MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105R-391H
Related Links105R, 105R-391H Datasheet, API Delevan Distributor
105R-391H Details Description
Related parts for 105R-391H
RES SMD 39 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 20-PLCC datasheet.pdf
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV TO262 datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 15POS 1MM R/A datasheet.pdf