API Delevan 105R-822FS
105R-822FS picture photo
Mfg. Part Number
105R-822FS
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 135MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
105R-822FS.pdf
Availability of 105R-822FS
QUANTITY
105R-822FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105R-822FS
Internal Part NumberEIS-105R-822FS
Material - CoreIron
Inductance8.2µH
Tolerance±1%
Current Rating135mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant40MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105R-822FS
Related Links105R-, 105R-822FS Datasheet, API Delevan Distributor
105R-822FS Details Description
Related parts for 105R-822FS
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 64POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK ST STEEL 3/8" datasheet.pdf
SNAP ACT SEALED SWITCH 0.1A datasheet.pdf
RES SMD 12.26K OHM 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS ISI -110V 42LGA datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 88VC DO-219AB datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf