API Delevan 105R-822HS
105R-822HS picture photo
Mfg. Part Number
105R-822HS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 135MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
105R-822HS.pdf
Availability of 105R-822HS
QUANTITY
105R-822HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105R-822HS
Internal Part NumberEIS-105R-822HS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance8.2µH
Tolerance±3%
Current Rating135mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant40MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105R-822HS
Related Links105R-, 105R-822HS Datasheet, API Delevan Distributor
105R-822HS Details Description
Related parts for 105R-822HS
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 20TSSOP datasheet.pdf
IC EE-PROG SYS MGR 12CH 64-TQFP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 400MA 28V datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 30MA SOD80 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf