E-T-A 106-M3-P10-014827-3.5A
106-M3-P10-014827-3.5A picture photo
Mfg. Part Number
106-M3-P10-014827-3.5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 3.5A 250VAC 48VDC
Datasheet Download
106-M3-P10-014827-3.5A.pdf
Availability of 106-M3-P10-014827-3.5A
QUANTITY
106-M3-P10-014827-3.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 106-M3-P10-014827-3.5A
Internal Part NumberEIS-106-M3-P10-014827-3.5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series106
Breaker TypeThermal
Current Rating3.5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC48V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting Type-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)106-M3-P10-014827-3.5A
Related Links106-M3-P10-, 106-M3-P10-014827-3.5A Datasheet, E-T-A Distributor
106-M3-P10-014827-3.5A Details Description
Related parts for 106-M3-P10-014827-3.5A
RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 7POS .229M datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 272MA 2.04 OHM datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf