API Delevan 108R-183H
108R-183H picture photo
Mfg. Part Number
108R-183H
Brief Description
FIXED IND 18UH 75MA 4.4 OHM SMD
Datasheet Download
108R-183H.pdf
Availability of 108R-183H
QUANTITY
108R-183H Order Process
Ship out your order
Specifications of 108R-183H
Internal Part NumberEIS-108R-183H
Material - CoreIron
Inductance18µH
Tolerance±3%
Current Rating75mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.4 Ohm Max
Q @ Freq32 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)108R-183H
Related Links108R, 108R-183H Datasheet, API Delevan Distributor
108R-183H Details Description
Related parts for 108R-183H
DOOR FRONT FOR UPRIGHT CAB RACK datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 28POS 1.00MM R/A datasheet.pdf