API Delevan 108R-393HS
108R-393HS picture photo
Mfg. Part Number
108R-393HS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 38MA 17 OHM SMD
Datasheet Download
108R-393HS.pdf
Availability of 108R-393HS
QUANTITY
108R-393HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 108R-393HS
Internal Part NumberEIS-108R-393HS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series108R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance39µH
Tolerance±3%
Current Rating38mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)17 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)108R-393HS
Related Links108R-, 108R-393HS Datasheet, API Delevan Distributor
108R-393HS Details Description
Related parts for 108R-393HS
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
SOD 323 N-TYPE SINGLE LEAD FREE datasheet.pdf
CHISEL 30DEG 2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf