API Delevan 108R-683J
108R-683J picture photo
Mfg. Part Number
108R-683J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 32MA 25 OHM SMD
Datasheet Download
108R-683J.pdf
Availability of 108R-683J
QUANTITY
108R-683J Order Process
Ship out your order
Specifications of 108R-683J
Internal Part NumberEIS-108R-683J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series108R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance68µH
Tolerance±5%
Current Rating32mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)25 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant8.2MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)108R-683J
Related Links108R, 108R-683J Datasheet, API Delevan Distributor
108R-683J Details Description
Related parts for 108R-683J
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDG50K/MC50M/MDK50K datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 6POS 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 5.9PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES 909 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf