Alt 10AX057K1F35I1SG
10AX057K1F35I1SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX057K1F35I1SG
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 588 I/O 1152FBGA
Datasheet Download
10AX057K1F35I1SG.pdf
Availability of 10AX057K1F35I1SG
QUANTITY
10AX057K1F35I1SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX057K1F35I1SG
Internal Part NumberEIS-10AX057K1F35I1SG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs217080
Number of Logic Elements/Cells570000
Total RAM Bits42082304
Number of I/O396
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FCBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX057K1F35I1SG
Related Links10AX057K, 10AX057K1F35I1SG Datasheet, Alt Distributor
10AX057K1F35I1SG Details Description
Related parts for 10AX057K1F35I1SG
CONN HEADR 32POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 500NH 19.5A 1 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 10A 27 MOHM TH datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 400V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf