Alt 10AX057N2F40E2SG
10AX057N2F40E2SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX057N2F40E2SG
Brief Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
10AX057N2F40E2SG.pdf
Availability of 10AX057N2F40E2SG
QUANTITY
10AX057N2F40E2SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX057N2F40E2SG
Internal Part NumberEIS-10AX057N2F40E2SG
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs217080
Number of Logic Elements/Cells570000
Total RAM Bits42082304
Number of I/O588
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FCBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX057N2F40E2SG
Related Links10AX057N, 10AX057N2F40E2SG Datasheet, Alt Distributor
10AX057N2F40E2SG Details Description
Related parts for 10AX057N2F40E2SG
CONN HEADER 15POS VERT .163 TIN datasheet.pdf
VARISTOR 42V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG R/A INLINE PLUG 1POS datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 619K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HIPOT GUARD FRAME datasheet.pdf
47UF 10V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf