Alt 10AX090S4F45I3SG
10AX090S4F45I3SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX090S4F45I3SG
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA
Datasheet Download
10AX090S4F45I3SG.pdf
Availability of 10AX090S4F45I3SG
QUANTITY
10AX090S4F45I3SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX090S4F45I3SG
Internal Part NumberEIS-10AX090S4F45I3SG
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs339620
Number of Logic Elements/Cells900000
Total RAM Bits59234304
Number of I/O624
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1932-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1932-FCBGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX090S4F45I3SG
Related Links10AX090S, 10AX090S4F45I3SG Datasheet, Alt Distributor
10AX090S4F45I3SG Details Description
Related parts for 10AX090S4F45I3SG
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
RES 2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
XFRMR MAX250 4KVDC 2.5 MH SMD datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE UP datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3.5MM MALE-MALE 0.5M datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
POWER LINE 42A 3-PHASE FILTER datasheet.pdf