Alt 10M02DCU324A7G
10M02DCU324A7G picture photo
Mfg. Part Number
10M02DCU324A7G
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA/CPLD NV 160 I/O 324UBGA
Datasheet Download
10M02DCU324A7G.pdf
Availability of 10M02DCU324A7G
QUANTITY
10M02DCU324A7G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M02DCU324A7G
Internal Part NumberEIS-10M02DCU324A7G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMAX10 Based System Management
Standard Package119
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesMAX® 10
Number of LABs/CLBs125
Number of Logic Elements/Cells2000
Total RAM Bits110592
Number of I/O160
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case324-LFBGA
Supplier Device Package324-UBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M02DCU324A7G
Related Links10M02DC, 10M02DCU324A7G Datasheet, Alt Distributor
10M02DCU324A7G Details Description
Related parts for 10M02DCU324A7G
BATT NICAD D SIZE R TYPE W/TAB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
OSC VCXO 311.04MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf