Alt 10M08DFV81I7G
10M08DFV81I7G picture photo
Mfg. Part Number
10M08DFV81I7G
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA/CPLD NV 81WLCSP
Datasheet Download
10M08DFV81I7G.pdf
Availability of 10M08DFV81I7G
QUANTITY
10M08DFV81I7G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M08DFV81I7G
Internal Part NumberEIS-10M08DFV81I7G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMAX 10 FPGA Overview
MAX10 Motor Control using a Single-Chip Low-Cost Non-Volatile FPGA
MAX10 Based System Management
PCN Design/SpecificationNew Logo Update 19/Dec/2014
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesMAX® 10
Number of LABs/CLBs500
Number of Logic Elements/Cells8000
Total RAM Bits387072
Number of I/O56
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case81-UFBGA, WLCSP
Supplier Device Package81-VBGA, WLCSP (4.5x4.4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M08DFV81I7G
Related Links10M08D, 10M08DFV81I7G Datasheet, Alt Distributor
10M08DFV81I7G Details Description
Related parts for 10M08DFV81I7G
CAP CER 270PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS MTA-156 18AWG datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 300MW TO92S datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
HEAT SINK LED BLACK BRIDGELUX datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf