Alt 10M16DAF484C8G
10M16DAF484C8G picture photo
Mfg. Part Number
10M16DAF484C8G
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA/CPLD NV 320 I/O 484FBGA
Datasheet Download
10M16DAF484C8G.pdf
Availability of 10M16DAF484C8G
QUANTITY
10M16DAF484C8G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M16DAF484C8G
Internal Part NumberEIS-10M16DAF484C8G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMAX10 Based System Management
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesMAX® 10
Number of LABs/CLBs1000
Number of Logic Elements/Cells16000
Total RAM Bits562176
Number of I/O360
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M16DAF484C8G
Related Links10M16DA, 10M16DAF484C8G Datasheet, Alt Distributor
10M16DAF484C8G Details Description
Related parts for 10M16DAF484C8G
FIXED IND 470UH 1.6A 280 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
FUSE FAST 250VAC 500MA SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
ENCODER MODULE 3CH 500CPR 6MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7T 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.62M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf