Alt 10M16DAU324I7G
10M16DAU324I7G picture photo
Mfg. Part Number
10M16DAU324I7G
Brief Description
IC FPGA/CPLD NV 246 I/O 324UBGA
Datasheet Download
10M16DAU324I7G.pdf
Availability of 10M16DAU324I7G
QUANTITY
10M16DAU324I7G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M16DAU324I7G
Internal Part NumberEIS-10M16DAU324I7G
Standard Package119
Total RAM Bits562176
Number of I/O246
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case324-LFBGA
Supplier Device Package324-UBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M16DAU324I7G
Related Links10M16DA, 10M16DAU324I7G Datasheet, Alt Distributor
10M16DAU324I7G Details Description
Related parts for 10M16DAU324I7G
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DIFF LINE RECEIVER HS 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 38A 0.32 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 13A 8-PQFN datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf