Alt 10M40DCF256C7G
10M40DCF256C7G picture photo
Mfg. Part Number
10M40DCF256C7G
Brief Description
IC FPGA 40K DUAL COMPACT 256FBGA
Datasheet Download
10M40DCF256C7G.pdf
Availability of 10M40DCF256C7G
QUANTITY
10M40DCF256C7G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M40DCF256C7G
Internal Part NumberEIS-10M40DCF256C7G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Total RAM Bits1290240
Number of I/O178
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M40DCF256C7G
Related Links10M40DC, 10M40DCF256C7G Datasheet, Alt Distributor
10M40DCF256C7G Details Description
Related parts for 10M40DCF256C7G
RES SMD 10.7KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 100W datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 1.5A 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 156 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 20POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf