3M 10MM-22.86MM-25-5590H-05
10MM-22.86MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
10MM-22.86MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
10MM X 22.86MM 1=25/PK
Datasheet Download
10MM-22.86MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 10MM-22.86MM-25-5590H-05
QUANTITY
10MM-22.86MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 10MM-22.86MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-10MM-22.86MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline10.00mm x 22.86mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10MM-22.86MM-25-5590H-05
Related Links10MM-22.86MM, 10MM-22.86MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
10MM-22.86MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 10MM-22.86MM-25-5590H-05
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
THYRISTOR 320V 250A SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
1/2" X 3" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf