Panasonic Electronic Components 10SVP330M
10SVP330M picture photo
Mfg. Part Number
10SVP330M
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLYMER 330UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
10SVP330M.pdf
Availability of 10SVP330M
QUANTITY
10SVP330M Order Process
Ship out your order
Specifications of 10SVP330M
Internal Part NumberEIS-10SVP330M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductOS-CON Capacitors
Hot New Technologies
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesOS-CON, SVP
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)17 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer
Applications-
Ripple Current3.95A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial, Can - SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10SVP330M
Related Links10SV, 10SVP330M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
10SVP330M Details Description
Related parts for 10SVP330M
BATTERY PACK NICAD 9.6V 2400MAH datasheet.pdf
IC VIDEO BUFFER 480MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 20-TSSOP datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M18 5MM NO datasheet.pdf
CAPSTAN WHEEL datasheet.pdf
RES 4.07K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN FML 3POS TO MALE 3POS datasheet.pdf
MOTION CTLR MODULE 500V 3A datasheet.pdf