3M 11.5X12-6-1120
11.5X12-6-1120 picture photo
Mfg. Part Number
11.5X12-6-1120
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
SHEET ALUM FOIL 292X304.8MM 6/PK
Datasheet Download
11.5X12-6-1120.pdf
Availability of 11.5X12-6-1120
QUANTITY
11.5X12-6-1120 Order Process
Ship out your order
Specifications of 11.5X12-6-1120
Internal Part NumberEIS-11.5X12-6-1120
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety Datasheet1115,1120 MSDS
Featured Product3M Custom Die Cuts
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series1120
ShapeSheet
Thickness - Overall0.004" (0.102mm)
Width11.5" (292mm)
Length12.00" (304.80mm) 1'
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range300°F (149°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)11.5X12-6-1120
Related Links11.5X12, 11.5X12-6-1120 Datasheet, 3M Distributor
11.5X12-6-1120 Details Description
Related parts for 11.5X12-6-1120
GDT 90V 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 64-TAP 10K 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
XFRMR T3/DS3/E3/STS1 1CT:1CT SMD datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
4994-37 ANVIL datasheet.pdf
TRIAC 800V 8A datasheet.pdf