3M 11.5X12-6-1345
11.5X12-6-1345 picture photo
Mfg. Part Number
11.5X12-6-1345
Brief Description
TAPE COPPER FOIL 304MM 6/PK
Datasheet Download
11.5X12-6-1345.pdf
Availability of 11.5X12-6-1345
QUANTITY
11.5X12-6-1345 Order Process
Ship out your order
Specifications of 11.5X12-6-1345
Internal Part NumberEIS-11.5X12-6-1345
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety Datasheet1170,118x,119x,1245,1267,1345 MSDS
Featured ProductThermal Interface Materials
Electromagnetic Compatible (EMC) Products
3M Custom Die Cuts
Tape by Usage Type Guide
Series1345
ShapeTape
Thickness - Overall0.0035" (0.089mm)
Width-
Length1' (304.0mm) 12"
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)11.5X12-6-1345
Related Links11.5X12, 11.5X12-6-1345 Datasheet, 3M Distributor
11.5X12-6-1345 Details Description
Related parts for 11.5X12-6-1345
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 21CKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf