CNC Tech 11047-22-1-0500-005-1-TS
11047-22-1-0500-005-1-TS picture photo
Mfg. Part Number
11047-22-1-0500-005-1-TS
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
HK-UP WR MPPE 22AWG BLUE 500'
Datasheet Download
11047-22-1-0500-005-1-TS.pdf
Availability of 11047-22-1-0500-005-1-TS
QUANTITY
11047-22-1-0500-005-1-TS Order Process
Ship out your order
Specifications of 11047-22-1-0500-005-1-TS
Internal Part NumberEIS-11047-22-1-0500-005-1-TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series-
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPolyphenylene Ether (PPE)
Jacket (Insulation) Diameter0.072" (1.83mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.009" (0.23mm)
Length500' (152.44m)
Voltage600V
Operating Temperature-10°C ~ 105°C
Jacket ColorBlue
RatingsUL Style 11047
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)11047-22-1-0500-005-1-TS
Related Links11047-22-1-0, 11047-22-1-0500-005-1-TS Datasheet, CNC Tech Distributor
11047-22-1-0500-005-1-TS Details Description
Related parts for 11047-22-1-0500-005-1-TS
RES ARRAY 8 RES 18K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
MARKER GENERIC ADH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 325FCS datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf