NorComp 111-036-113L001
111-036-113L001 picture photo
Mfg. Part Number
111-036-113L001
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN SCSI .085" MALE PCB 36POS
Datasheet Download
111-036-113L001.pdf
Availability of 111-036-113L001
QUANTITY
111-036-113L001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 111-036-113L001
Internal Part NumberEIS-111-036-113L001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series111
Connector StyleCenter Strip Contacts
Connector TypePlug
Number of Positions36
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Flange FeatureHollow, Unthreaded
TypeSCSI
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)111-036-113L001
Related Links111-036, 111-036-113L001 Datasheet, NorComp Distributor
111-036-113L001 Details Description
Related parts for 111-036-113L001
RES SMD 523K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC34H/AE34M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 22AWG 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CARD MARKER R datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf