NorComp 111-036-213L001
111-036-213L001 picture photo
Mfg. Part Number
111-036-213L001
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN SCSI .085" FEMALE PCB 36POS
Datasheet Download
111-036-213L001.pdf
Availability of 111-036-213L001
QUANTITY
111-036-213L001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 111-036-213L001
Internal Part NumberEIS-111-036-213L001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series111
Connector StyleOuter Shroud Contacts
Connector TypeReceptacle
Number of Positions36
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Flange FeatureHollow, Unthreaded
TypeSCSI
FeaturesBail Lock
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)111-036-213L001
Related Links111-036, 111-036-213L001 Datasheet, NorComp Distributor
111-036-213L001 Details Description
Related parts for 111-036-213L001
SWITCH 3POS DIP RECESS ROCK UNSL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 835MA 180 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 324V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
LED IND LIGHT YLW 125V SNAP FIT datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 30VC 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf