Amphenol RF 115101-19-M30.0
115101-19-M30.0 picture photo
Mfg. Part Number
115101-19-M30.0
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
BNC STRAIGHT PLUG-PLUG RG-58 30M
Datasheet Download
115101-19-M30.0.pdf
Availability of 115101-19-M30.0
QUANTITY
115101-19-M30.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 115101-19-M30.0
Internal Part NumberEIS-115101-19-M30.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesBNC
GenderMale to Male
StyleBNC to BNC
1st ConnectorBNC Male Plug
2nd ConnectorBNC Male Plug
Length1181.1" (30.0m) 98.4'
Cable TypeRG-58
Impedance50 Ohm
Frequency - Max-
Color-
Features-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)115101-19-M30.0
Related Links115101-, 115101-19-M30.0 Datasheet, Amphenol RF Distributor
115101-19-M30.0 Details Description
Related parts for 115101-19-M30.0
TRIAC 800V 4A IPAK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 20MA 1.15 OHM datasheet.pdf
DMM PEN PROBE STYLE datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH CMOS 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 2C UNSHLD 300V datasheet.pdf