Grayhill, Inc. 11K5017-JCAB
11K5017-JCAB picture photo
Mfg. Part Number
11K5017-JCAB
Manufacturer
Product Category
Knobs
Brief Description
KNOB PLASTIC .125 DIA BLACK
Datasheet Download
11K5017-JCAB.pdf
Availability of 11K5017-JCAB
QUANTITY
11K5017-JCAB Order Process
Ship out your order
Specifications of 11K5017-JCAB
Internal Part NumberEIS-11K5017-JCAB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyKnobs
Series11K
Style-
TypeSmooth
Shaft Size0.125" (3.17mm)
Diameter0.350" (8.89mm)
Height0.500" (12.70mm)
IndicatorLine on Top and Side
MaterialPlastic
ColorBlack
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)11K5017-JCAB
Related Links11K501, 11K5017-JCAB Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
11K5017-JCAB Details Description
Related parts for 11K5017-JCAB
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 40VOUT 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
ARIB ANTENNA OMNI D 953 MHZ SMD datasheet.pdf
ASSY SQ 1POS 21.6X21.6MM datasheet.pdf
26500 43C 23#20 20#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 100UF 10% 1kVAC SCREW datasheet.pdf