3M 120.7MM-76.2MM-25-5590H-05
120.7MM-76.2MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
120.7MM-76.2MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
120.7MM X 76.2MM 1=25/PK
Datasheet Download
120.7MM-76.2MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 120.7MM-76.2MM-25-5590H-05
QUANTITY
120.7MM-76.2MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 120.7MM-76.2MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-120.7MM-76.2MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline76.20mm x 120.70mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)120.7MM-76.2MM-25-5590H-05
Related Links120.7MM-76.2M, 120.7MM-76.2MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
120.7MM-76.2MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 120.7MM-76.2MM-25-5590H-05
ADAPTER 14-DIP BD W/2 14-SO PLUG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 7.62MM datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REGISTER 16BIT 3.3V 48-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 130MA 15 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 408.853 OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf