NMB Technologies Corp. 12038VA-48L-ET-00
12038VA-48L-ET-00 picture photo
Mfg. Part Number
12038VA-48L-ET-00
Brief Description
FAN 48VDC 120X38MM 3WR
Datasheet Download
12038VA-48L-ET-00.pdf
Availability of 12038VA-48L-ET-00
QUANTITY
12038VA-48L-ET-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 12038VA-48L-ET-00
Internal Part NumberEIS-12038VA-48L-ET-00
Series-
Voltage - Rated48VDC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12038VA-48L-ET-00
Related Links12038VA-, 12038VA-48L-ET-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
12038VA-48L-ET-00 Details Description
Related parts for 12038VA-48L-ET-00
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 5.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 15V OUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 20A 1212-8 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DIODE DBLR 160A D1 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
SR BTS WW 21 ASY datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf