AVX Corporation 12061A222KAT4A
12061A222KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12061A222KAT4A
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
12061A222KAT4A.pdf
Availability of 12061A222KAT4A
QUANTITY
12061A222KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12061A222KAT4A
Internal Part NumberEIS-12061A222KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12061A222KAT4A
Related Links12061A2, 12061A222KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12061A222KAT4A Details Description
Related parts for 12061A222KAT4A
IC SWITCH QUAD SPST 16QFN datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC40S/AE40G/CPC40S datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 65MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.7A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf