AVX Corporation 12061A330GAT9A
12061A330GAT9A picture photo
Mfg. Part Number
12061A330GAT9A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
12061A330GAT9A.pdf
Availability of 12061A330GAT9A
QUANTITY
12061A330GAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12061A330GAT9A
Internal Part NumberEIS-12061A330GAT9A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package5,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12061A330GAT9A
Related Links12061A3, 12061A330GAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12061A330GAT9A Details Description
Related parts for 12061A330GAT9A
RES SMD 62 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 12A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC PCI ISA IDE XCELERATOR 208QFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
VARISTOR 42V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P-5POS OPEN datasheet.pdf
TRANS 2PNP 30V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
CONN 12POS 0.8MM SMT datasheet.pdf