AVX Corporation 12061A330KAT4A
12061A330KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12061A330KAT4A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
12061A330KAT4A.pdf
Availability of 12061A330KAT4A
QUANTITY
12061A330KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12061A330KAT4A
Internal Part NumberEIS-12061A330KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12061A330KAT4A
Related Links12061A3, 12061A330KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12061A330KAT4A Details Description
Related parts for 12061A330KAT4A
RES SMD 3.01K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT-323 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 290 I/O 484FBGA datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 23AWG GRN 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf