AVX Corporation 12061A681JAT4A
12061A681JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12061A681JAT4A
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
12061A681JAT4A.pdf
Availability of 12061A681JAT4A
QUANTITY
12061A681JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12061A681JAT4A
Internal Part NumberEIS-12061A681JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12061A681JAT4A
Related Links12061A6, 12061A681JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12061A681JAT4A Details Description
Related parts for 12061A681JAT4A
RES SMD 680K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SECURITY BRACKET datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO204AL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERTION TOOL SFP+1X1 datasheet.pdf
CONN HDR 16POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf