AVX Corporation 12061A821JAT4A
12061A821JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12061A821JAT4A
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
12061A821JAT4A.pdf
Availability of 12061A821JAT4A
QUANTITY
12061A821JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12061A821JAT4A
Internal Part NumberEIS-12061A821JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12061A821JAT4A
Related Links12061A8, 12061A821JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12061A821JAT4A Details Description
Related parts for 12061A821JAT4A
CAP CER 10000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 670NH SMD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28DIP datasheet.pdf
IC SWIT PWM CM OVP UVLO HV TO220 datasheet.pdf
IC MCU FLASH 64KB 33MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.2V 0.15A 6SON datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
4MM SAFETY ADAPTER BLACK datasheet.pdf