AVX Corporation 12062A150KAT2A
12062A150KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12062A150KAT2A
Brief Description
CAP CER 15PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
12062A150KAT2A.pdf
Availability of 12062A150KAT2A
QUANTITY
12062A150KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12062A150KAT2A
Internal Part NumberEIS-12062A150KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12062A150KAT2A
Related Links12062A1, 12062A150KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12062A150KAT2A Details Description
Related parts for 12062A150KAT2A
FILTER RFI COMPACT PCB MT 3A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES 33.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37, 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf