AVX Corporation 12062A151JAT4A
12062A151JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12062A151JAT4A
Brief Description
CAP CER 150PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
12062A151JAT4A.pdf
Availability of 12062A151JAT4A
QUANTITY
12062A151JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12062A151JAT4A
Internal Part NumberEIS-12062A151JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12062A151JAT4A
Related Links12062A1, 12062A151JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12062A151JAT4A Details Description
Related parts for 12062A151JAT4A
BOX CHASSIS ALUM 5.5"L X 3"W datasheet.pdf
CIR BRKR 3A 480VAC 110VDC datasheet.pdf
MOD PWR 5-FUNCTION 2A 4.8QC SCRW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
SOFTWARE PACKAGE datasheet.pdf
RES 320K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET VERT 120POS 1.27MM datasheet.pdf