AVX Corporation 12062A330JAT2A
12062A330JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12062A330JAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
12062A330JAT2A.pdf
Availability of 12062A330JAT2A
QUANTITY
12062A330JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12062A330JAT2A
Internal Part NumberEIS-12062A330JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12062A330JAT2A
Related Links12062A3, 12062A330JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12062A330JAT2A Details Description
Related parts for 12062A330JAT2A
SWITCH UNIT RECT ALT 3POS GREEN datasheet.pdf
RELAY SSR AC 480VAC 90A PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
STRNGLT 200.25' 42 12-3 66' LEAD datasheet.pdf
VARISTOR 675V 65KA DISC 40MM datasheet.pdf
RES .5 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
TV 11C 11#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
1800UF 100V 30X30 datasheet.pdf