AVX Corporation 12062A821JAT2A
12062A821JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12062A821JAT2A
Brief Description
CAP CER 820PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
12062A821JAT2A.pdf
Availability of 12062A821JAT2A
QUANTITY
12062A821JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12062A821JAT2A
Internal Part NumberEIS-12062A821JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12062A821JAT2A
Related Links12062A8, 12062A821JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12062A821JAT2A Details Description
Related parts for 12062A821JAT2A
BUZZER 2.73KHZ 4-6V EXT DRV SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 6DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC SYSTEM MANAGER 6CH 28-TQFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 500W datasheet.pdf
CAP POLYMER 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf