AVX Corporation 12062C151JAT2A
12062C151JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12062C151JAT2A
Brief Description
CAP CER 150PF 200V X7R 1206
Datasheet Download
12062C151JAT2A.pdf
Availability of 12062C151JAT2A
QUANTITY
12062C151JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12062C151JAT2A
Internal Part NumberEIS-12062C151JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12062C151JAT2A
Related Links12062C1, 12062C151JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12062C151JAT2A Details Description
Related parts for 12062C151JAT2A
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
8513-3 FEED FINGER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E YELLOW datasheet.pdf
MICRO 15C S 20" RBW NI datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SPRING,COMPRESSION datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf