AVX Corporation 12063A392JAT2A
12063A392JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063A392JAT2A
Brief Description
CAP CER 3900PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
12063A392JAT2A.pdf
Availability of 12063A392JAT2A
QUANTITY
12063A392JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063A392JAT2A
Internal Part NumberEIS-12063A392JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063A392JAT2A
Related Links12063A3, 12063A392JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063A392JAT2A Details Description
Related parts for 12063A392JAT2A
DIODE ZENER 5.6V 1W POWERDI123 datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 14A TO-247AC datasheet.pdf
IC ADC 4.5 DIGIT W/BCD 28-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 484FBGA datasheet.pdf
LAMP INCAND T2 SLIDE BASE 10PK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
WIREMOUNT SOCKET PREASSEMBL 10CO datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS GLD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 32.768MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf