AVX Corporation 12063A680GAT2A
12063A680GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063A680GAT2A
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
12063A680GAT2A.pdf
Availability of 12063A680GAT2A
QUANTITY
12063A680GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063A680GAT2A
Internal Part NumberEIS-12063A680GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063A680GAT2A
Related Links12063A6, 12063A680GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063A680GAT2A Details Description
Related parts for 12063A680GAT2A
RES SMD 6.04KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
SENSTHERMOHD5R 120C 1W BREAK datasheet.pdf