AVX Corporation 12063C104JAT2A
12063C104JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063C104JAT2A
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
12063C104JAT2A.pdf
Availability of 12063C104JAT2A
QUANTITY
12063C104JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063C104JAT2A
Internal Part NumberEIS-12063C104JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063C104JAT2A
Related Links12063C1, 12063C104JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063C104JAT2A Details Description
Related parts for 12063C104JAT2A
MULTIPLEXER QUAD 2IN HS 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 96 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS VERT SATA SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 162V 1.2KA ENCASED datasheet.pdf
VARISTOR 389V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
LD 4MM P-J SILIC .75 100CM RED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf