AVX Corporation 12063C333JAZ2A
12063C333JAZ2A picture photo
Mfg. Part Number
12063C333JAZ2A
Brief Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
12063C333JAZ2A.pdf
Availability of 12063C333JAZ2A
QUANTITY
12063C333JAZ2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063C333JAZ2A
Internal Part NumberEIS-12063C333JAZ2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesFLEXITERM®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063C333JAZ2A
Related Links12063C3, 12063C333JAZ2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063C333JAZ2A Details Description
Related parts for 12063C333JAZ2A
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
IC OCTAL FRAMER T1/E1/J1 256BGA datasheet.pdf
VARISTOR 612V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 32MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 670MA 10W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
TV 6C 6#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
IC SDRAM 32M X 16 2.5V 66TSOP datasheet.pdf