AVX Corporation 12063C684JAT2A
12063C684JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063C684JAT2A
Brief Description
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
12063C684JAT2A.pdf
Availability of 12063C684JAT2A
QUANTITY
12063C684JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063C684JAT2A
Internal Part NumberEIS-12063C684JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063C684JAT2A
Related Links12063C6, 12063C684JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063C684JAT2A Details Description
Related parts for 12063C684JAT2A
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CABLE USB 3.0 A MALE-B MALE 2M datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/07/180 3.5 BK TU datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf