AVX Corporation 12063E224ZAT2A
12063E224ZAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063E224ZAT2A
Brief Description
CAP CER 0.22UF 25V Z5U 1206
Datasheet Download
12063E224ZAT2A.pdf
Availability of 12063E224ZAT2A
QUANTITY
12063E224ZAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063E224ZAT2A
Internal Part NumberEIS-12063E224ZAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063E224ZAT2A
Related Links12063E2, 12063E224ZAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063E224ZAT2A Details Description
Related parts for 12063E224ZAT2A
IDC CABLE- APK40A/ AE40M / APK40 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 54A TO-262 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MPU 8BIT 5V 16MHZ 40-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.4W STER D 16LFCSP datasheet.pdf
RES 3.16M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 9000UF 400V SCREW datasheet.pdf
Connector Header 33 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf