AVX Corporation 12063F334KAT2A
12063F334KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063F334KAT2A
Brief Description
CAP CER 0.33UF 25V X8R 1206
Datasheet Download
12063F334KAT2A.pdf
Availability of 12063F334KAT2A
QUANTITY
12063F334KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063F334KAT2A
Internal Part NumberEIS-12063F334KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063F334KAT2A
Related Links12063F3, 12063F334KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063F334KAT2A Details Description
Related parts for 12063F334KAT2A
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 36PF 150V 0606 datasheet.pdf
PLIERS RETAIN RING POINTED NOSE datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 500A AC/DC datasheet.pdf
NEST INSERT SOLIS 1/0AWG datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf