AVX Corporation 12065A152FAT2A
12065A152FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12065A152FAT2A
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
12065A152FAT2A.pdf
Availability of 12065A152FAT2A
QUANTITY
12065A152FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065A152FAT2A
Internal Part NumberEIS-12065A152FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065A152FAT2A
Related Links12065A1, 12065A152FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065A152FAT2A Details Description
Related parts for 12065A152FAT2A
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 150UH SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 47A TO-3P datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY A 27-30MHZ KR CONN datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 40V SCREW datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 2W DO204AL datasheet.pdf