AVX Corporation 12065A751KA12A
12065A751KA12A picture photo
Mfg. Part Number
12065A751KA12A
Brief Description
CAP CER 750PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
12065A751KA12A.pdf
Availability of 12065A751KA12A
QUANTITY
12065A751KA12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065A751KA12A
Internal Part NumberEIS-12065A751KA12A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065A751KA12A
Related Links12065A7, 12065A751KA12A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065A751KA12A Details Description
Related parts for 12065A751KA12A
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 75W datasheet.pdf
LED SHUEN 1W HI POWER YLW SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 176TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.02K OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE24 M25 datasheet.pdf
POT 25 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf